Naše republika zavedla jedny z nejtvrdších opatření. Současná situace jednak není vinou nezodpovědných lidí, ale na prvním místě je díky neschopností Vlády, která reaguje až když "hoří" a navíc zmatkovitě a chaoticky.

Jiné země opatření jako my nemají a jsou na tom s nákazou lépe. Argumentuje se i vybarvenou mapkou, kdy Německo je na tom mnohem lépe než my. Že by Coronavirus tak precizně dodržoval státní hranice?

Nikoli, Němci a mnoho ostatních zemí vykazují skutečně nemocné, my vykazujeme všechny, snad i toho, kdo jen zakašle, nebo má rýmu. Takže se ptám, jde opravdu jen o diletanství Vlády, nebo o úmysl, jak nás totálně ovládnout?

Argumentuje se přeplněnými nemocnicemi. To má ale příčiny dvě: jednak nesmyslnost a nekoncepčnost předchozího zeštíhlování nemocnic. Potom, jak podotkl ředitel nemocnice Motol, v nemocnicích leží až 40% pacientů s Covidem bez příznaků, či onemocnění.

Proč někteří policisté zasahují proti ženám či dětem bez roušek s tak nepřiměřenou brutalitou? Pokuty nestačí? Je nezbytné vyvolat atmosféru strachu? Posunou se volby, zavede se korespondenční hlasování, aby se mohlo podvádět jako v USA? A vystresovaný národ pak bude "poslušně volit"?

Peníze se ze státního rozpočtu rozhazují, ale pomoc živnostníkům a malým firmám je minimální a rozhodně je nedostatečná. Je to úmysl? Je to proto, že pak Vláda bude lidem na dně "pomáhat", pokud se nechají očkovat a budou poslušní?

Pak bude mít Vláda argument, že šetrní lidé budou muset být solidární a zdaní vklady a majetky, aby byla "sociální spravedlnost"? Vláda jedná chaoticky a nekoncepčně, je poslušná Bruselu a obětuje tak zdraví a životy lidí.

Mohla nakoupit dostatek vakcín včas bez EU tak, jako Maďarsko. Mohla, a hlavně měla konat včas. Nikdo dnes neřeší to, že tento stav bude trvat roky a dojde k hluboké ekonomické krizi. Politikům je to jedno, po nich potopa, vždyť mají své jisté, že?

Nakonec Piráti se zbytky levice dokonají socialistický "demokratický" puč díky mediokracii a cílenému pěstování atmosféry strachu. Nastupuje totalita, nastupuje fašismus, který nepůjde porazit volbami, ale jedině občanskou válkou. Ale na to jsme velcí srabi.